Pozvánka na výstavu

Deutsche Version 

Městská galerie Karlovy Vary, Stará louka 26, Vás zve na zahájení výstavy

Doris BOCKA
Malba

Vernisáž: úterý 25. 7. 2023 v 17 hod.
Výstava potrvá do 8. srpna 2023
(Fotografie z vernisáže jsou k dispozici ve fotogalerii.)

 

Členka profesního sdružení výtvarných umělkyň a umělců Horní Franky Doris Bocka se narodila a vyrůstala poblíž Kulmbachu. Vystudovala kresbu a malbu u Prof. Markuse Lüpertze (AdbK An der Alten Spinnerei, Kolbermoor) a nyní tvoří v Bindlachu nedaleko Bayreuthu.
Ve své malbě pátrá po vlastních touhách a snaží se najít to nezaměnitelné. Přitom stále hledá duši svých motivů, emoci témat, podstatu myšlenky. To vše někdy fotorealistickou formou, občas abstraktně, někdy v malém formátu, ale většinou velkoformátově, a to na plátně nebo na papíře.
V minulém roce se Doris Bocka zúčastnila plenéru Milíře pořádaného Krajskou uměleckou asociací v Horní Blatné. Zde vzniklým obrazům dominovaly zjednodušené štíty venkovských domů, kde osobitá textura malby dovoluje autorce i v bazální bílé tonalitě rozehrát jemnou harmonii zabarvení vzájemně se prolínajících a kontrastních vůči prostředí, v němž jsou stylizované fasády usazeny. Některá z děl vzniklých právě v Horní Blatné budou společně s mnoha dalšími v Městské galerii Karlovy Vary také vystavena.
Výstava je prodejní, jak to v Městské galerii je obvyklé a potrvá do 8. srpna.