Pozvánka na výstavu


(Fotografie z vernisáže jsou k dispozici ve fotogalerii.)
Výstava Karlovarští výtvarníci v Městské galerii Karlovy Vary

Pandemie koronaviru se opět podepsala na životě celé naší společnosti, tak celkem není divu, že způsobil i změny v plánech Městské galerie Karlovy Vary. Zatím všechny letošní plánované výstavy jsme museli zrušit. Letošní první bude v červenci tradiční výstava Karlovarští výtvarníci. Věříme, že v červenci město opět ožije a výstava se bude těšit pozornosti koupěchtivých návštěvníků.

Výstava bude zahájena v úterý 13. července v 17. hodin v Městské galerii Karlovy Varyna Staré louce. Svá nová díla zde jako každý rok vystaví kolem dvaceti výtvarníků z karlovarského regionu. Vystaveny budou obrazy a kresby, grafika, sochy, porcelánové a skleněné objekty, vázy a mísy, keramické a dřevěné objekty.

Výstava potrvá do 27. července.

V souvislosti s výstavou plánujeme před galerií uspořádat dvě akce pro děti. Součástí obou akcí bude pro děti komentovaná prohlídka výstavy. 

V pátek 16. července od 15. hodin  se bude konat další akce „Malujeme v plenéru“, kdy budou děti malovat pod vedením  malířky Varvary Divišové své obrazy na plátno. Za tím účelem pro ně budou před galerií připraveny malířské stojany a barvy. Svá díla si pak samozřejmě také odnesou domů. Na tuto akci není nutné se hlásit dopředu, ale podle kapacity stojanů se zde budou děti moct mezi 15. a 18. hodinou vystřídat. Kdo si však nebude chtít nechat ujít komentovanou prohlídku instalované výstavy, měl by přijít již v 15 hodin.

V sobotu 17. července od 15 hodin proběhne před galerií workshop pod vedením karlovarské malířky a designérky porcelánu Lenky Sárové Malíské „Vytvoř si svůj vlastní dekor“. Děti budou mít možnost si vytvořit svůj vlastní dekor na bílém porcelánu. Ten si pak  jeho autor po vypálení vyzvedne v následujících dnech v galerii.

K účasti na této akci bude nutné se předem přihlásit přímo v galerii nebo telefonicky na čísle 353 223 641 nebo 776 070 555, protože počet účastníků je omezen.

Potřebný materiál na oba workshopy bude zajištěn.

Varvara Divišová
Jednatelka Městské galerie Karlovy Vary